Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Dzień Dziecka w SP3 Reszel

2014-06-04 20:05:32 (ost. akt: 2014-06-04 20:07:51)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Dzień Dziecka to najprzyjemniejszy dzień ze wszystkich dni w roku szkolnym. Nasi uczniowie już wiedzą ,że tego dnia w szkole jest inaczej niż zwykle. Nie ma typowych lekcji w systemie klasowo-lekcyjnym, tylko odbywają się konkurencje sportowe, zabawy, gry, mecze.

Tak też było i w tym roku szkolnym. Dzień Dziecka ze względu na zmienne warunki atmosferyczne odbył się troszeczkę później niż jest to zapisane w kalendarzu, a mianowicie 4 czerwca. Nie przeszkodziło to jednak wspólnej, radosnej zabawie. Uczniowie spotkali się na początku dnia w klasach z wychowawcami, by omówić zasady bezpiecznej i zdrowej rywalizacji, następnie na boisku przed szkołą spotkała się ze wszystkimi uczniami pani dyrektor Danuta Baten, by wszystkich serdecznie powitać i życzyć tylko zasad fair play w rywalizacjach klasowych.

Uczniowie z klas I-VI i dzieci z oddziałów zerowych ruszyły biegiem na stanowiska sportowe. W tym roku przygotowane zostały następujące konkurencje : sztafeta wahadłowa, bieg w workach, przeciąganie liny, rowerowy tor przeszkód, rzut kołem do celu, próba równowagi, strzały na bramkę, Kopciuszek, tor przeszkód.

Zabawa wszystkim dzieciom bardzo się podobała, był śmiech, radość, doping, zdrowa rywalizacja. Po konkurencjach sportowych przyszedł czas na grochówkę i kiełbaski z grilla oraz słodkie niespodzianki: pączki, soczki, lody. W trakcie trwania festynu każde dziecko mogło sobie pomalować twarz, a piękne wzorki wykonywały dzieci z koła plastycznego. Następnie na specjalnie przygotowanej scenie przed szkołą odbył się pokaz „Mam talent”. Chętnych, utalentowanych solistów oraz zespołów do występów było tak dużo, że wyznaczono aż trzy kategorie. Pokazy nagrodzone zostały gromkimi brawami, a najciekawsze występy będzie można obejrzeć jeszcze raz 8 czerwca z okazji Święta Rodziny na placu przed reszelskim ratuszem w mieście.

Dzień zakończył się pokazem karate oraz dwoma meczami na boisku szkolnym. Zagrali uczniowie kontra rodzice i nauczyciele w piłkę nożną oraz uczennice kontra nauczycielki i mamy w „Dwa ognie”.

Na zakończenie festynu każda klasa została nagrodzona dyplomami, bo tego dnia byli tylko zwycięzcy, nie było przegranych. Do tak wspaniałej imprezy przyczynili się dorośli: nauczyciele, rodzice, pracownicy administracji i obsługi, którym bardzo serdecznie dziękuję.

Krystyna Bujnowska

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na reszel.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages