Poniedziałek, 9 grudnia 2019. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Niezwykłe zajęcia terenowe

2014-05-28 15:24:37 (ost. akt: 2014-05-28 15:31:22)

Autor zdjęcia: Edyta Pyrczak

17.05.2014 uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Leginach, którzy uczęszczają na warsztaty przyrodnicze mieli niezwykłe zajęcia terenowe. Temat tych zajęć była realizacja założonego projektu „Obserwujemy zwierzęta w różnych środowiskach”.

Te zajęcia odbyły się nieopodal szkoły i były prowadzone przez 3 młodych i sympatycznych miłośników przyrody z Warszawy, Panów Jakuba, Gabriela i Grzegorza przy aktywnym współudziale Pani Edyty Pyrczak i pod jej kierownictwem Po małym zapoznaniu się i podzieleniu na 3 grupy, przemieniliśmy się w „zwierzęta” i poszliśmy szukać innych zwierząt. Wyprawę zaczęliśmy od lasku gdzie szukaliśmy żyjątek w trawie, na liściach, w martwym i żywym drzewie oraz w glebie.

Z lasku wyszliśmy na polanę, tam łapaliśmy piękne ważki i spotkaliśmy dużo gąsienic i ślimaków. Później szliśmy wzdłuż strumyka pokonując chaszcze i mokradła, aż doszliśmy do jeziora. W zbiorowiskach wodnych łowiliśmy rybki, larwy, ważki, pijawki, topiki, ślimaki, nartniki, pluskwiaki i inne stworzenia wodne. Każda grupa musiała złowić ich przynajmniej 12. Gdy już doszliśmy nad jezioro każdy był bardzo umęczony wyprawą, ale zajęcia były tak ciekawe, że dzieci znalazły jeszcze siłę, żeby omówić zwierzęta, jakie wyłowiły.

Na koniec odbyły się zawody sportowe:, „kto pierwszy dobiegnie do szkoły”. Wygrał Dawid Cychowski, Adrian Paliwoda i Pan Kuba. Podsumowanie zajęć nastąpiło w świetlicy szkolnej, gdzie uczniowie wspólnie wykonali wielki plakat ukazujący przebieg naszej wycieczki po okolicy. Najciekawszym zjawiskiem, jakie zaobserwowaliśmy było przeobrażenie ważki. Uczniom bardzo podobały się zajęcia i serdecznie dziękują przewodnikom za ukazanie nieodkrytych dotąd zakątków szklonej okolicy.

Edyta Pyrczak


Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na reszel.wm.pl w ramkę "  ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages