Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Pasowanie na Czytelnika w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Reszlu

2014-05-13 14:22:56 (ost. akt: 2014-05-13 14:35:24)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

„Pasowanie na Czytelnika” to uroczyste, oficjalne przyjęcie pierwszoklasistów w poczet czytelników biblioteki. Głównym jego celem jest zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z jej zbiorów, do czytania i samodzielnego wypożyczania książek oraz wdrażanie do poszanowania książek.

Podczas specjalnej lekcji bibliotecznej pierwszoklasiści zapoznali się z regulaminem oraz zasadami zachowania się w bibliotece.

W dniach 9 i 12 maja 2014 r. odbyło się przygotowane przez Panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej uroczyste „Pasowanie na Czytelnika” uczniów klas I ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu.

Uczniowie zostali wprowadzeni w zaczarowany świat bajek i baśni przedstawieniem pt. „Witajcie w krainie baśni”. Następnie pierwszoklasiści złożyli ślubowanie:
„My uczniowie pierwszej klasy
Tobie, książko przyrzekamy,
że szanować Cię będziemy,
krzywdy zrobić Ci nie damy.
Obowiązków czytelnika
będziemy przestrzegać pilnie
i z Twych rad i Twych mądrości
korzystać od dziś usilnie!
Przyrzekamy!”

Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały zakładki do książek oraz kolorowe balony. Dziękujemy Paniom za zaproszenie, uroczyste przyjęcie i pamiątki ze spotkania. Tydzień Bibliotek był również doskonałą okazją do złożenia życzeń i podziękowań dyrekcji i pracownikom biblioteki za serce włożone w przygotowanie różnego rodzaju spotkań z ciekawymi ludźmi, zaangażowanie, pomoc w realizacji podstawy programowej w szkole.

Krystyna Bujnowska

Podziel się informacją : Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na reszel.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Źródło: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages