Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Drużyna SP nr 3 w Reszlu najlepsza w Warmińsko - Mazurskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

2014-05-06 15:27:06 (ost. akt: 2014-05-06 15:30:12)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu od wielu lat biorą udział, z sukcesami (II miejsce w województwie – 2001r.), w Warmińsko - Mazurskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Turniej jest częścią eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

W pierwszej fazie turnieju uczniowie brali udział w eliminacjach szkolnych, gminnych a następnie powiatowych. W tym roku organizatorami eliminacji powiatowych były: Powiatowa Komenda Policji w Kętrzynie oraz Zespół Szkół Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza w Kętrzynie.

Od tego roku zmodyfikowano regulamin turnieju. Test składał się z 30 pytań, gdzie aż 10 dotyczyło zasad pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu. Drugą istotną zmianą było ustalenie drużyn czteroosobowych (dwie dziewczynki i dwóch chłopców), dotychczas drużyny składały się z trzech uczniów.

Podczas eliminacji szkolnych wyłoniono drużynę w składzie:
1. Sara Rogalska – VI b,
2. Oliwia Samonek – IV a,
3. Gregor Eble – V b
4. Wojciech Kicerman – V c.

Uczniowie ci uzyskali najwyższą liczbę punktów w teście sprawdzającym wiedzę z przepisów ruchu drogowego.

30 kwietnia 2014r. w/w drużyna Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu wzięła udział w eliminacjach powiatowych Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, gdzie uczniowie przystąpili do czterech konkurencji.

Test z przepisów ruchu drogowego rozwiązywali wszyscy uczniowie. W drugiej konkurencji Gregor Eble jeździł po miasteczku ruchu drogowego. Do trzeciej konkurencji z zakresu praktycznego udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej przystąpiła cała drużyna. W ostatniej konkurencji na torze sprawnościowym startował Wojciech Kicerman.

Po podliczeniu punktów z wszystkich konkurencji okazało się, że uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu zajęli I miejsce. Drużyna zakwalifikowała się do turnieju na szczeblu wojewódzkim, który odbędzie się 14 maja 2014r. w Elblągu.

Zwycięską drużynę przygotował do turnieju Pan Janusz Król – nauczyciel zajęć technicznych i komputerowych.

Gratulujemy drużynie z naszej szkoły zajęcia I miejsca w eliminacjach powiatowych, w których brało udział aż 12 szkół z powiatu kętrzyńskiego. Trzymamy kciuki i życzymy sukcesów w eliminacjach na szczeblu wojewódzkim.

Organizatorzy turnieju szkolnego


Tekst Janusz Król
Zdjęcia Organizatorzy


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://reszel.wm.plw ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Źródło: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages