Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Dzień Ziemi 2014

2014-04-29 19:05:16 (ost. akt: 2014-04-29 19:06:54)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Dzień Ziemi to dzień, który jednoczy myśli ludzi na całym świecie wokół naszej planety. Organizowane są spotkania, sympozja, konferencje, wystawy, festyny, konkursy poświęcone działaniom ekologicznym, krzewieniu kultury ekologicznej oraz mające na celu uświadomienie zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem środowiska.

W Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu pamiętano również o tym święcie. Uczennice z klas IV-VI zaśpiewały piosenki oraz odegrały scenki przedstawiające cierpiącą z powodu lekkomyślnego postępowania ludzi Ziemię, która odwiedza gabinet lekarski. Zakończenie przedstawienia było optymistyczne.

Człowiek zrozumiał, że wszystko, co spotkało Ziemię, jest jego winą. Przyznał się do tego, że jest twórcą: dziury ozonowej, kwaśnych deszczów, efektu cieplarnianego, zatrucia wód, gleby i powietrza oraz do tego, że przez niego giną rośliny i zwierzęta.

Choroba Ziemi jest skutkiem jego bezmyślności i krótkowzroczności. Została nadzieja, że uda się jeszcze uratować to, co zostało bezmyślnie zniszczone. Warto pamiętać, że Ziemia nie jest własnością człowieka, to człowiek należy do Ziemi.
„To nie człowiek przędzie tkaninę życia, on jest w niej tylko małą nitką. Cokolwiek uczyni tkaninie, uczyni samemu sobie.”

Uroczystość szkolną przygotowały: Agata Doboszewska i Joanna Piskosz.
Tekst: Joanna Piskosz
Zdjęcia: Organizatorzy

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na reszel.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Źródło: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages