Poniedziałek, 9 grudnia 2019. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

"Kielich goryczy" w reszelskiej SP nr 3

2014-04-17 10:14:25 (ost. akt: 2014-04-17 10:29:37)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Ostatniego dnia przed przerwą wielkanocną uczniowie wraz z gronem pedagogicznym mieli możliwość obejrzenia w naszej szkole montażu słowno-muzycznego zatytułowanego „Kielich goryczy” przygotowanego prze klasę VA pod bacznym okiem Pani Elżbiety Głowackiej. Wprowadzało ono do rozpoczynającego się niebawem Triduum Paschalnego, a po nim Świąt Wielkanocnych.

Tegoroczne misterium to próba przedstawienia bólu i lęku Jezusa przed męką, której obrazy pojawiają się przed jego oczyma, gdy zatopiony w modlitwie czuwa w mroku Getsemani. Obrazy męki układają się w ciąg i prowadzą Go po jego własnej Drodze Krzyżowej. Jezus jakby wirtualnie uczestniczy w rozważaniu poszczególnych stacji, widząc tam siebie. W tej wędrówce towarzyszy mu Anioł z kielichem goryczy.

Przedstawiona inscenizacja ukazała nam Jezusa, jako zwykłego człowieka, doświadczającego uczucia jakże bliskie każdemu z nas.

Chrystus sam, otwarcie i wprost mówi o swoim strachu, obawach przed cierpieniem i tym, co ma się dokonać. Swoją postawą daje największe świadectwo miłości do ludzi i ufności do Boga Ojca.

Przesłanie, jakie można było odczytać z obejrzanego przedstawienia nie jest łatwe do wcielenia w życie. Jezus pokazuje, że wszelkie cierpienie, czy to fizyczne czy duchowe, jakie nas dotyka należy przyjąć z pokorą i wiarą. Musimy zaufać Najwyższemu, gdyż w życiu każdego z nas nic nie dzieje się z przypadku, wszystko ma swój cel.

Po obejrzanym misterium głos zabrała Pani Dyrektor Danuta Baten. Podziękowała i wyraziła swoje uznanie dla pani Elżbiety Głowackiej, która czuwała nad całością inscenizacji oraz oczywiście dla artystów, czyli uczniów klasy sportowej – V A, za zaangażowanie w przygotowany program. Słowa podziękowania skierowane były również do Pań Doroty Borejko i Agnieszki Węglarskiej, które przygotowały scenografię oraz do Panów Wojciecha Jałoszewskiego i Andrzeja Jankiewicza czuwających nad nagłośnieniem.

Apel był również okazją do wręczenia nagród uczennicom wyróżniającym się w dziedzinie plastyki oraz dziewczynkom z klas II, III, IV za uczciwą, wzorową postawę na terenie szkoły.

Na koniec Pani Dyrektor przypomniała uczniom o kultywowaniu polskich tradycji wielkanocnych, a także życzyła wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły Świąt pełnych Wiary, Nadziei i Miłości, aby to był czas odpoczynku i radości, a Zmartwychwstały Chrystus obdarzał wszystkich swoim błogosławieństwem.

Tekst Marta Lewczuk-Daliga
Zdjęcia Magdalena Urbanowicz

Tylko ciekawe informacje:


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na reszel.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajPolub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages