Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Musimy ocalić kościół w Bezławkach

2014-04-16 12:43:42 (ost. akt: 2014-04-16 12:53:35)

Autor zdjęcia: MIROSŁAW BOGDANOWICZ

Z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Reszla i Okolic pod wodzą Jolanty Grzyb oraz burmistrza Reszla Marka Janiszewskiego odbyło się spotkanie z dr Arkadiuszem Koperkiewiczem z Uniwersytetu Gdańskiego. Pod pod jego kierunkiem na terenie kościoła/zamku w Bezławkach prowadzone były badania.

Doktor Koperkiewicz przedstawił zgromadzonym wyniki prowadzonych badań, opisanych w książce „Bezławki ocalić od zniszczenia”. Pokazano również film, który powstał w nowoczesnej technice animacji komputerowej (film jest dostępny na stronie Urzędu Gminy w zakładce dla turystów i mieszkańców/multimedia).

- Do ratowania tego unikatowego zabytku potrzeba olbrzymiego zaangażowania finansowego. Wiele już uczyniono naprawiając i zabezpieczając dach budowli. Jednak są elementy wymagające pilnych prac konserwatorskich – apelował prelegent.

Pierwszy egzemplarz książki opisującej badania w Bezławkach, Arkadiusz Koperkiewicz wręczył Markowi Janiszewskiemu burmistrzowi Reszla w dowód wdzięczności i podziękowania za wsparcie przy powstawaniu tej naukowej publikacji.

W tym roku planowane są dalsze prace badawcze z udziałem studentów z Polski i USA.
Co przyniosą nowe wykopaliska i badania w tym miejscu dowiemy się wkrótce.Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na reszel.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Zobacz: Cmentarz jak tajemniczy ogród
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Promocja

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages