Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Szkolny konkurs pięknego czytania w klasach I-III

2014-04-15 14:39:34 (ost. akt: 2014-04-15 15:07:47)

Autor zdjęcia: Organizatorzy

7 kwietnia 2014 roku w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Leginach odbył się „Szkolny konkurs pięknego czytania w klasach I – III”.

Konkurs miał na celu:

kształcenie umiejętności pięknego czytania ze zrozumieniem,
rozwijanie nawyków czytelniczych,
zachęcanie do szlachetnej rywalizacji,
wyrażanie własnych przeżyć i spostrzeżeń w formie plastycznej.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap – plastyczny, polegał na głośnym czytaniu razem z wychowawcą w klasach, wybranych utworów literackich i samodzielnym przygotowaniu ilustracji do ich treści. Komisja konkursowa otrzymała mnóstwo przepięknych prac, zainspirowanych treścią utworów. Drugi etap był już znacznie bardziej oficjalny. Klasy I – III zebrały się wraz z organizatorkami konkursu na przygotowanej i udekorowanej sali gimnastycznej. Wszyscy chętni z poszczególnych klas losowali karteczki z numerami stron i czytali wylosowany fragment tekstu. Klasa pierwsza czytała bajkę pod tytułem „Piotruś Pan”. Uczniowie z klasy drugiej czytali bajki „O dwunastu braciach” i „O trzech braciach zakochanych w Maryni”. Zaś klasa trzecia przygotowała się z następującej literatury: „O Sprytnym Szewczyku” oraz „O królewiczu, którego zwano głupim”. Członkowie komisji: Milena Migus, Wiesława Chodkowska oraz Iwona Szymków, oceniali czytanie uczniów według czterech kryteriów: poprawność, wyrazistość, płynność i intonacja. Za każdą umiejętność można było uzyskać od 0 do 6 punktów, w związku z tym uczestnik mógł w sumie zdobyć ich 24.

Zwycięzcami konkursu w pierwszym etapie zostali: Wiktoria Stankiewicz, Gabriela Gałka oraz Natalia Redzik. Natomiast drugi etap wygrali: Maciej Niedziałkowski, Wiktoria Gnoza i Przemysław Pogorzelski.

Na koniec konkursu wszyscy uczestnicy otrzymali słodką niespodziankę.

Organizatorkami konkursu były: Marzena Kościelniak, Joanna Świrkowska, Wiesława Chodkowska, Iwona Szymków.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i umiejętności. Dziękujemy pięknie i zachęcamy do czytania.

Iwona Szymków

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na reszel.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages