Piątek, 30 października 2020. Imieniny Augustyny, Łukasza, Urbana

Sprawdzian klas szóstych w SP 3 w Reszlu

2014-04-01 15:36:09 (ost. akt: 2014-04-01 21:46:13)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

W Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu 1 kwietnia 2014 r do sprawdzianu przystąpiło 43 uczniów. Zewnętrznie po uczniach nie było widać stresu, ale na pewno przeżywali swój pierwszy poważny egzamin. Wszystkie dzieci były w szkole już o 8.00. Spotkały się z wychowawcami w klasach, by jeszcze przed samym pisaniem uzyskać wsparcie ze strony nauczycieli-wychowawców. Szóstoklasiści pisali bardzo dużo próbnych sprawdzianów. Materiał powtarzany był także na zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych .

Sprawdzian rozpoczął się o godzinie 9.00 i trwał 60 minut. Dla uczniów z różnymi dysfunkcjami czas trwania sprawdzianu był przedłużony o dodatkowe 30 minut. Testy rozwiązane przez szóstoklasistów zostały zakodowane, a sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Tematem przewodnim tegorocznego sprawdzianu było wynalezienie telefonu, dźwięk i muzyka. Zadania odnosiły się m.in. do cytowanych fragmentów tekstów: Juliusza J. Herlingera pt. „Zaklęty dźwięk" o wynalezionym przez Aleksandra Grahama Bella pierwszym telefonie oraz wiersza Jerzego Kamila Weintrauba pt. „Muzyka".
Piszący sprawdzian musieli się wykazać także np. rozumieniem pojęcia czasu oraz umiejętnością rozwiązywania zadań z geometrii.

W jednym z zadań otwartych szóstoklasiści musieli napisać ogłoszenie o organizacji zbiórki książek i zabawek przeznaczonych na loterię. W innym zadaniu trzeba było obliczyć ile metrów przeszły dziewczynki podczas półgodzinnego spaceru, jeśli wiadomo, że w ciągu pięciu minut pokonywały 300 metrów. Szóstoklasiści musieli też napisać opowiadanie, którego bohaterowie wspólnie znajdują rozwiązanie jakiegoś problemu zatytułowane „Co dwie głowy, to nie jedna".

Wyniki uzyskane przez uczniów ze sprawdzianu umieszczone będą na specjalnych zaświadczeniach wydawanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Szóstoklasiści dostaną je na zakończenie roku szkolnego wraz ze świadectwami. Życzymy im powodzenia i czekamy z niecierpliwością na wyniki.

Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj

Krystyna Bujnowska

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na reszel.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages