Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Savoir vivre

2014-03-28 13:44:59 (ost. akt: 2014-03-28 13:50:35)

Autor zdjęcia: Halina Kwiatkowska

Savoir vivre, czyli dobre maniery, znajomość obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzecznościowych obowiązujących w grupie – to temat warsztatów zrealizowanych w Szkole Podstawowej nr 3 w klasach pierwszych w dniu 20 marca 2014 r.

Umiejętność zachowania się stosownie do okoliczności, jest jednym z wyznaczników kultury osobistej każdego człowieka. Uczniowie dowiedzieli się, jak ważna jest umiejętność nadawania i odczytywania komunikatów nie tylko słownych, ale wyrażonych niewerbalnie ( mowa ciała). Uczyli się rozpoznawać uczucia swoje i innych oraz to, jak radzić sobie z przykrymi emocjami. Uświadomiono im również, że niewłaściwa komunikacja może doprowadzić do powstawania konfliktów.

W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się najogólniej , że zasady savoir vivre dotyczą wyglądu, prezencji, komunikacji, form towarzyskich, zachowania się w szczególnych sytuacjach. Poznali cechy zachowania „stworka agresorka” i wykorzystując umiejętności oraz wyobraźnię plastyczną, tworzyli „ stworka radości”.

Pamiętać należy, że najważniejszym z miejsc , w którym dzieci kształtują dobre obyczaje, jest dom rodzinny. Rodzice odrywają tu pierwszoplanową rolę. Szkoła zaś, w tych działaniach, wspiera rodziców. Każdy z nas ma świadomość, że aby ułożyć zasady zgodnego współżycia, potrzebne jest wzajemne porozumienie. Stosowanie się do norm obyczajowych nie zmienia warunków życia, ale czyni je przyjemniejszym. Stąd też znajomość i ich przestrzeganie jest szczególnie ważne w domu, urzędzie, na ulicy i wśród znajomych.

Realizatorami warsztatów byli trenerzy z Małopolskiego Centrum Profilaktyki z Krakowa.

Dziękujemy Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Reszlu za finansowe wsparcie naszych działań.

H. Kwiatkowska – pedagog SP nr 3.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na reszel.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages