Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Powitanie wiosny w SP nr 3 w Reszlu

2014-03-24 23:54:03 (ost. akt: 2014-03-24 23:56:12)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Uczniowie Trójki czekają na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny, uroczysty sposób.

Tego dnia uczniowie wraz z wychowawcami zostali zaproszeni do sali gimnastycznej, gdzie odbyły się potyczki klasowe. W jury zasiadły Panie: Dorota Borejko, Halina Kwiatkowska, Katarzyna Czyrska, Maria Dziudzik-Pływaczewska oraz Agnieszka Węglarska.

Reprezentanci poszczególnych klas rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach sprawnościowych i umysłowych:

Klasy I-III
1. Konkurs na najlepiej wykonany emblemat związany ze zwiastunami wiosny i hasło o tematyce wiosennej.
2. "Zawody mądrej głowy":
a) zagadki wiosenne (klasy I i II).
b) rozwiązywanie rebusów na czas (klasy III).
3. Segregacja odpadów na czas.
4. Ułożenie hasła (klasy I) i puzzle (klasy II i III).
5. Konkurencje sprawnościowe:
a) "Żabi skok”.
b) Odbijanie piłeczki ping - pongowej.
c) Gra w gumę.
d) Zawody z piórkiem.
Klasy IV-VI
1. Malowanie plakatu nt. „Wiosna – powiew zdrowia i czystości”.
2. Konkurs na najciekawszy strój wiosenny.
3. "Zawody mądrej głowy":
a) układanie haseł.
b) rozwiązywanie krzyżówki o tematyce ekologicznej.
4. Segregacja odpadów na czas.
5. Konkurencje sprawnościowe:
a) Rzut beretem.
b) Skoki w worku na czas.
c) Skakanie na skakance.

W programie uroczystości z okazji Pierwszego Dnia Wiosny nie zabrakło również piosenek o tematyce wiosennej. Usłyszeliśmy: "Sople" (III b), "Słoneczko nasze"(II a), "Wkrótce wiosna" (III a), "Wiosna w błękitnej sukience" (II b), "Wiosenny bal" (I a, I b) oraz "Wiosna" (VI a, VI b).

Tego dnia nie mogło się też obejść bez układu choreograficznego w wykonaniu uczennic klasy VI a i VI b, jak również bez wiosennej gimnastyki poprowadzonej przez Panią Agnieszkę Wienskiewicz. Klasy I-III mogły obejrzeć także inscenizację w języku angielskim przygotowaną przez klasy czwarte pod kierunkiem Pani Magdaleny Urbanowicz. Uczniowie ze swoimi wychowawcami udali się również na ognisko, aby upiec pyszne kiełbaski.

To był niesamowity, nietuzinkowy dzień, działo się naprawdę wiele. Każda klasa zaangażowała się w pełni, aby uzyskać jak najlepszy wynik, momentami emocje sięgały zenitu. Wiedzą o tym tyko Ci, którzy uczestniczyli w programie przygotowanym z okazji Pierwszego Dnia Wiosny - uczniowie, nauczyciele i nieliczni rodzice, którzy przybyli na tę uroczystość i z zainteresowaniem śledzili przebieg klasowych potyczek.

Reprezentanci poszczególnych klas mogli liczyć na doping ze strony rówieśników ze swojej klasy i wychowawcy, który niejednokrotnie krzyczał głośniej niż dzieci, aby dodać otuchy swoim wychowankom. Na koniec jury wyłoniło zwycięzców. W kategorii klas I-III pierwsze miejsce zajęła II b, drugie - I a i II a, trzecie - I b i III a. W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce zajęła V b, drugie - VI a i trzecie - IV b. Gratulujemy wszystkim dzieciom zdrowej rywalizacji i determinacji. Uczestnicy wiosennej spartakiady przestrzegali zasad fair play.

Celem piątkowego spotkania z okazji Pierwszego Dnia Wiosny było rozbudzanie kreatywności uczniów, umożliwienie im prezentacji swoich osiągnięć w warunkach rywalizacji z rówieśnikami, integracja zespołów klasowych oraz całej społeczności szkolnej. Organizatorom uroczystości zależało także na rozwijaniu wśród uczniów szkoły podstawowej zainteresowań ekologią i ochroną środowiska, kształtowaniu ekologicznych postaw wobec przyrody, stąd jedna z konkurencji polegała na segregacji odpadów, a inna na rozwiązywaniu krzyżówek o tematyce ekologicznej.

21 marca uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 szumnie, energicznie, z entuzjazmem, radośnie pożegnali zimę, a przywitali wiosnę. Wiosenalia 2014 upłynęły w miłej, wiosennej atmosferze.

Program obchodów Dnia Wiosny został przygotowany przez Panie Joannę Piskosz, Agatę Doboszewską, Pana Wojciecha Jałoszewskiego we współpracy z Paniami Magdaleną Urbanowicz (reżyser przedstawienia w języku angielskim) i Dorotą Borejko (przygotowanie scenografii do inscenizacji) oraz we współpracy z nauczycielami zasiadającymi w wiosennym jury. Na wsparcie mogliśmy również liczyć ze strony stażystów.

Agata Doboszewska


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na reszel.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Źródło: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages