Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Uczeń SP Nr 3 w Reszlu Oliwier Maksymiuk zajął III miejsce w konkursie Ministra Edukacji Narodowej

2014-03-11 21:43:04 (ost. akt: 2014-03-11 21:46:52)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

Celem konkursu jest promowanie i upowszechnienie najciekawszych inicjatyw podejmowanych w celu zapewnienia dzieciom sześcioletnim przyjaznej adaptacji do edukacji szkolnej oraz korzyści płynących z wcześniejszego rozpoczęcia nauki jak również promowanie umiejętności dzieci sześcioletnich nabywanych w szkole.

Organizatorem ogólnopolskiej części konkursu jest Ministerstwo Edukacji Narodowej. Organizatorem konkursu na poziomie regionalnym było Kuratorium Oświaty w Olsztynie
Uczestnik konkursu miał przygotować pracę konkursową w jednej z form:
- literackiej np. esej, list, opowiadanie, reportaż, felieton, wywiad itp.
- multimedialnej np. prezentacja multimedialna
- plastycznej, praca wykonana w dowolnej technice np. rysunek, grafika, plakat itp.

W konkursie przewidziano trzy kategorie tematyczne kierowane do trzech grup uczestników:
1. Rada Rodziców przedszkola „Przyjaźnie z przedszkola do szkoły”.
2. Rada Rodziców szkoły „Sześciolatek w przyjaznej szkole”.
3. Uczniowie klas I-III szkół podstawowych, którzy rozpoczęli naukę w wieku 6 lat, we współpracy z rodzicami „Mam 6 lat i potrafię”- praca prezentująca umiejętności jakie sześciolatek zdobył w I klasie.

Na konkurs wpłynęło 151 prac, w tym aż 121 w kategorii: uczniowie klas I-III.
Kapituła powołana przez Warmińsko –Mazurskiego Kuratora Panią Grażynę Przasnyską, oceniała prace przyznając punkty. Dnia 11 marca odbyła się uroczysta Regionalna Gala Konkursu zorganizowana przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty, na którą zaproszono zwycięzców: uczniów, rodziców dyrektorów szkół.

Uczeń naszej szkoły Oliwier Maksymiuk, który jako sześciolatek, od września 2013 roku rozpoczął naukę w klasie pierwszej wraz z rodzicami przygotował prezentację multimedialną, w której zilustrował i opisał swoje przeżycia z pobytu w szkole i nauki w klasie pierwszej.

Oliwier Maksymiuk uczeń klasy I a Szkoły Podstawowej Nr 3 w Reszlu zajął III miejsce w kategorii uczeń. Wychowawczynią Oliwiera jest Pani Krystyna Bujnowska, która zainspirowała ucznia i rodziców do wzięcia udziału w konkursie. Nagrodą w konkursie oprócz dyplomu Warmińsko – Mazurskiego Kuratora i Ministra Edukacji Narodowej był zestaw pomocy dydaktycznych, który z pewnością będzie przydatny w dalszej edukacji oraz słodka niespodzianka.

Mama Oliwiera Pani Małgorzata Maksymiuk stwierdziła na gali, że nie żałuje decyzji wysłania Oliwiera do I klasy jako sześciolatka, ponieważ szkoła w pełni zaspakaja potrzeby sześciolatka, a Oliwier bardzo lubi chodzić do szkoły. Galę zakończyła Kurator Pani Grażyna Przasnyska, która podsumowała konkurs i pogratulowała zwycięzcom. Na koniec wszyscy mogli się spotkać na mini bankiecie dla uczestników gali.

Oliwier jako laureat konkursu udowodnił, że sześciolatek jest nie tylko gotowy do podjęcia nauki w szkole, ale czuje się w niej dobrze i znakomicie radzi sobie ze szkolnymi obowiązkami i w niczym nie jest gorszy od siedmiolatków. Oliwier jest jednym z najlepszych uczniów w klasie, bez problemu radzi sobie z czytaniem, pisaniem i liczeniem.

Praca Oliwiera weźmie udział w ogólnopolskim etapie konkursu.
Oliwierowi gratuluję zwycięstwa i życzę sukcesu na drugim etapie.

Danuta Baten
Zdjęcia: Grzegorz Baten

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na reszel.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajPolub nas na Facebooku:

Źródło: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages