Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Cała Polska czyta dzieciom - i my też

2014-03-10 14:27:21 (ost. akt: 2014-03-10 14:29:57)

Autor zdjęcia: Organizatorzy

Głośne czytanie dzieciom, to nie czytanie kolejnej książki - to wspólnie spędzone chwile z dzieckiem. Czytając dziecku książkę robimy coś pożytecznego - budujemy więź pomiędzy dorosłym a dzieckiem.

Dziecko rozwija się rośnie i to zdobyte wcześniej zaufanie do rodziców, pozwoli mu kroczyć przed siebie unikając wielu niebezpieczeństw.

Czytanie dziecku rozwija język, pamięć i wyobraźnię. Uczy dziecko myślenia, poprawia koncentrację, wycisza, ułatwia naukę, poszerza wiedzę - pomaga w osiąganiu sukcesów, zapobiega uzależnianiu się od telewizji i komputerów, rozwija wrażliwość i empatię.

Dnia 28.02.2014 r. w oddziale przedszkolnym przy Niepublicznej Szkole Podstawowej w Leginach pojawił się niesamowity gość, na którego dzieci czekały z zaciekawieniem już od samego rana. Nasz gość, którym okazała się mama naszego Konrada p. Agnieszka Łomżyńska przeczytała bajkę J. Cunliffe pt. „Listonosz Pat- Tajemnicze zniknięcia” której dzieci z zainteresowaniem słuchały.

Bajka opowiadała o przygodach Pata listonosza z fikcyjnego miasteczka Zielona Dolina i tajemniczych zniknięciach tj. Kot Jess zniknął. Zniknęła też jedna z owiec Alfa. A parowóz Rakiety Zielonej Doliny nie dojechał na stację. Czy te trzy tajemnicze zniknięcia są ze sobą powiązane?. Po wysłuchaniu bajki dzieci żywo dyskutowały: oceniały zachowania i postępowanie bohaterów, kilkakrotnie analizowały niektóre sytuacje. Po czym wspólnie doszły do wniosku, że jednak te trzy tajemnicze zniknięcia były ze sobą powiązane.

W końcowej części spotkania przedszkolaki wraz z mamą Konrada bawiły się w pociąg przy dźwiękach piosenki „Ze stacyjki siedmiu smutków”

Wiesława Chodkowska


Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na reszel.wm.pl w ramkę "  ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages