Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Zaczarowany świat braci Grimm i Tajemnice lasu

2014-03-03 14:49:50 (ost. akt: 2014-03-03 14:54:32)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

W ostatni dzień lutego wszystkie klasy I-III ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu wybrały się na wycieczkę do Kętrzyna. Celem wycieczki był spektakl teatralny pt: „Zaczarowany świat braci Grimm” w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia.

Najmłodsi widzowie zaproszeni zostali do baśniowej przygody po zaczarowanym lesie, gdzie razem z głównymi bohaterami dowiedziały się więcej na temat lojalności wobec przyjaciół, gotowości do niesienia pomocy wszystkim potrzebującym, konsekwencji w dążeniu do wyznaczonego celu czy kształtowaniu swego charakteru poprzez nieuleganie „słodkim” pokusom, które czają się niemalże na każdym kroku.

Zaskakująca fabuła sprawiła, że młodzi widzowie z wypiekami na twarzy śledzili akcję dziejącą się na scenie. Znakomita gra aktorów wcielających się w baśniowe postacie udowodniła, że w teatrze nie ma rzeczy niemożliwych.
Niewątpliwym atutem przedstawienia zaproponowanego przez Narodowy Teatr Edukacji była ręcznie malowana scenografia, a także piosenki i wiersze, którymi aktorzy sławili piękno naszego języka ojczystego.

Po spektaklu klasy drugie i trzecie udały się do Reszla, natomiast pierwszaki podążyły dalej na wycieczkę już do prawdziwego lasu do Grzybowa. Tam po spotkaniu z Panią leśnik dowiedziały się o życiu mieszkańców lasu, zwiedziły ścieżkę edukacyjną „Tajemnice lasu”, a na zakończenie przy wspólnym ognisku podzieliły się wrażeniami z całego jakże bogatego dnia.

Nadleśnictwo Mrągowo zadbało o niespodzianki uczestnikom wycieczki, by pamiętały o wizycie w lesie oraz o tajemnicach, które las kryje w swojej szacie.
Wyjazd miał charakter edukacyjny, gdzie uczniowie mogli zdobywać jakże cenną wiedzą obcowania ze sztuką teatralną, a także mieli okazję pogłębić swoją wiedzę przyrodniczą w terenie w naturalnym środowisku.

Tekst:Krystyna Bujnowska
Zdjęcia:Joanna Piskosz

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na reszel.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajPolub nas na Facebooku:

Źródło: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages