Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Kolejne środki finansowe z unii europejskiej trafiają do Reszla

2014-02-19 14:49:33 (ost. akt: 2014-02-19 15:00:13)

Autor zdjęcia: Urząd Gminy Reszel

14 lutego 2014r. w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie została podpisana umowa pomiędzy Samorządem Województwa Warmińsko - Mazurskiego reprezentowanym przez Wicemarszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego pana Jarosława Marka Słomę i członka Zarządu panią Annę Wasilewską oraz Gminą Reszel reprezentowaną przez Burmistrza Reszla pana Marka Janiszewskiego przy

kontrasygnacie Skarbnik Gminy Reszla pani Julity Paprockiej na realizację inwestycji „Zagospodarowanie terenu na miejsce spotkań letnich mieszkańców przy ul. Mickiewicza 4 w Reszlu”. Umowa o przyznanie pomocy została podpisana w ramach osi 3 dla działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego PROW na lata 2007-2013.

Wniosek na to zadanie inwestycyjne został złożony do Lokalnej Grupy Działania „Barcja” w Kętrzynie 17 maja 2013r., pozytywnie przeszedł przez kolejne etapy weryfikacji. Dofinansowanie z UE wyniesie 270 000,00zł.

Celem operacji jest podniesienie jakości życia na obszarze gminy Reszel poprzez rozbudowę publicznej infrastruktury rekreacyjnej. Przyczyni się ona bezpośrednio do zwiększenia jakości zamieszkania poprzez kształtowanie przestrzeni publicznej z przeznaczeniem na wypoczynek i rekreację. To także rewitalizacja terenu i miejsca przyległego do otoczenia MOK-u oraz możliwość zorganizowania większej ilości imprez plenerowych, widowisk, koncertów itp.

Kompleks będzie posiadał 560 miejsc siedzących, zaplecze sanitarne, plac zostanie utwardzony, powstanie nowy parking dla samochodów oraz wykonane zostaną nasadzenia drzew i zieleńce oraz zainstalowany monitoring. Całość posesji zostanie ogrodzona.

W obecnej chwili Gmina Reszel ogłosiła przetarg na wyłonienie wykonawcy tego zadania.
Mirosław
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages