Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Protrader Cup już w niedzielę!

2014-02-07 13:35:08 (ost. akt: 2014-02-07 13:36:03)
Młode Orły po pierwszej edycji turnieju.

Młode Orły po pierwszej edycji turnieju.

Autor zdjęcia: Andrzej Lewandowski


Doprowadzili do powstania grupy młodzieżowej, znaleźli dla niej sponsora, a teraz organizują, już po raz drugi, turniej, w którym wezmą udział najlepsze zespoły województwa. Rodzice młodych zawodników z Reszla zapraszają na drugą edycję Protrader Cup.- Rok temu, by pozyskać sponsora, wymyśliliśmy sobie, że pod jego egidą zrobimy turniej i być może dzięki temu uda się znaleźć kogoś, kto sfinansuje działalność naszych grup. Pomysł wypalił już dwa miesiące przed pierwszą edycją turnieju. Podpisaliśmy umowę z firma Protrader, która nie tylko zorganizowała z nami turniej, ale objęła stałą opieką najmłodszą grupę wiekową w Orlętach - mówi Andrzej Lewandowski, rodzic, z którego inicjatywy mali chłopcy z Reszla mogą rozwijać swoje piłkarskie umiejętności.

Po sukcesie pierwszej edycji Protrader Cup, przyszła kolej na kolejną. W niedzielę do Reszla przyjadą najlepsze ekipy z województwa. 
W funkcjonowanie najmłodszych grup w reszelskim klubie zaangażowali się rodzice. - Idea powstania grupy z rocznika 2004 to pomysł Mariusza Kuleszo i Zbyszka Klimko, obecnego trenera tego rocznika, którzy jakby zapoczątkowali samą grupę i skupili wokół siebie rodziców, którzy im w tym pomagają. Nasze zaangażowanie wynika pewnie z tego, że wszyscy mają w klubie swoich synów i po prostu staramy się, żeby było jak najlepiej, a nasze dzieci miały jak najlepsze warunki do trenowania - wyjaśnia Andrzej Lewandowski.


Od pomysłu do realizacji droga daleka, zwłaszcza, ze w Orlętach się nie przelewa. - W żadnym mieście nie jest łatwo realizować takie projekty, a Reszel, jako mały ośrodek, także ma wiele minusów. Przede wszystkim brakuje pieniędzy. Klub pomaga jak potrafi w ramach swoich funduszy. Szczególne podziękowania kierujemy do Jarosława Pieniaka, który pomaga, podpowiada, załatwia nam także masę spraw. Dziękujemy także rodzicom przygotowującym poczęstunek dla przyjezdnych - dziękuje Andrzej Lewandowski.


Turniej zaplanowano na niedzielę. Start o godzinie 10, a w zmaganiach weźmie udział osiem drużyn. Oprócz dwóch ekip Orląt, zaproszono Olimpię Elbląg, AP Stomil Olsztyn, SKS Szczytno, Legię Bart-Bartoszyce, Polonię Lidzbark i Ronę Ełk.

Kto broni tytułu mistrza z zeszłego roku? - Nikt, zaprosiliśmy zupełnie inne zespoły niż w ubiegłym roku. Chcemy rozszerzyć zasięg na całe województwo i sprawić, by turniej był rozpoznawalny w regionie - wyjaśnia Lewandowski.
AA
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. WILCZEK #1323118 | 83.9.*.* 12 lut 2014 12:00

  dzieci z wilkowa przed rokiem grały i nie były ostatnie. w tym roku przygotowywaliśmy się i... DZIĘKUJEMY!!!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. mks jeziorany #1321817 | 10 lut 2014 23:12

  nie pozwolono nam nawet obronic tytułu... więc nie mówmy o najlepszych drużynach w województwie... dziękuję dobranoc...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages