Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Wolontariusze z Reszla w Świętajnie

2014-02-04 13:53:59 (ost. akt: 2014-02-04 13:57:22)
Wolontariusze z Reszla w Świętajnie.

Wolontariusze z Reszla w Świętajnie.

Autor zdjęcia: Anna Pawelec

Uczestnicy projektu ,,Pomosty. Budowanie kapitału społecznego młodzieży ze środowisk wiejskich Warmii i Mazur” współrealizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Reszlu wraz z Instytutem Badawczo- Szkoleniowym w Olsztynie w okresie świątecznym przeprowadzili zbiórkę słodyczy i zabawek dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy.

Powyższa akcja odniosła ogromny sukces, dlatego też młodzież z terenu Gminy Reszel postanowiła wesprzeć młodzież z gminy Świętajno w podobnej akcji.

W okresie od 24.01.2014 roku do 26.01.2014 roku młodzież z Reszla odbyła wolontariat w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Świętajnie. W ramach pracy wolontariusze brali czynny udział w karnawale zorganizowanym dla dzieci z Fundacji ,,Kreolia” w Jerutkach oraz uczestniczyli we wspólnym kolędowaniu i rozdawaniu paczek dla dzieci ze Świętajna. Młodzież Reszelska z upominkami odwiedziła także mieszkańców Domu Dziecka w Szczytnie.

W ramach odbytego wolontariatu młodzież z terenu Gminy Reszel miała szansę poznać nowy rynek pracy, zdobyć doświadczenie zawodowe oraz nawiązać nowe znajomości. Wolontariat zrealizowany przez młodzież stał się świetnym treningiem przed podjęciem pracy zawodowej, gdyż młodzież uczyła się współdziałania w grupie, dotrzymywania terminów oraz ponoszenia odpowiedzialności za podejmowane działania.

Uczestnicy projektu wraz z opiekunką grupy pragną serdecznie podziękować dla Burmistrza Reszla – Pana Marka Janiszewskiego, Pani Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Reszlu- Pani Elżbiety Jabłonka oraz Komendanta Straży Miejskiej w Reszlu – Pana Dariusza Alberskiego za pomoc i życzliwość w zorganizowaniu wyjazdu grupy.

Anna Pawelec
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. bubi #1316518 | 91.199.*.* 5 lut 2014 07:35

  "podziękować dla burmistrza"??? Dlaczego redakcja nie poprawia błędów? "podziękować" komu? burmistrzowi

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ... #1315965 | 195.136.*.* 4 lut 2014 18:18

  W naszym województwie są dwie miejscowości na prawach gminy o nazwie Świętajno. Należy doprecyzować.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages