środa, 13 grudnia 2017. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Piłkarki ręczne LUKS ORLIK RESZEL zdobyły mistrzostwo Polski LZS

2013-12-02 21:47:12 (ost. akt: 2013-12-02 22:48:22)

Złoty medal oraz wyróżnienia dla dwóch zawodniczek przywiozły z Krajowych Mistrzostw Zrzeszenia LZS w piłce ręcznej zawodniczki z Reszla.

W mistrzostwach wzięły udział 4 najlepsze drużyny w Polsce. W pierwszym meczu Reszelanki pokonały MUKS Koźmin Wielkopolski 29:20 (15:12). W tym meczu znakomicie spisała się nasza najlepsza snajperka – Aleksandra Wysocka, zdobywając 12 bramek oraz bramkarka Aneta Chodań, która popisała się kilkoma efektownymi interwencjami w sytuacji „sam na sam".

W kolejnym spotkaniu Reszelanki stanęły do walki z reprezentacją Dobrzenia (zaplecze I Ligi). Nie było łatwo. Ola Wysocka była kryta indywidualnie, rywalki walczyły o wszystko... Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 15:10, ale przeciwniczki nie odpuściły. W 45. min. gry zbliżyły się na jedną bramkę 22:21 i zrobiło się bardzo nerwowo.

Orliczki kilkakrotnie grały w osłabieniu (kary za faule), mimo to zdobyły przewagę (w 55. minucie było 24:21). Dwie minuty później ponownie straciły dwie bramki ( 24:23). Jednakże kolejne trafienia Ady Wardy i Oli Wysockiej ustalają wynik 26:23 i następuje eksplozja radości: złote medale Mistrzostw Polski LZS dla Reszla!

W tym meczu znakomicie zaprezentowała się bramkarka Natalia Rudyk.

Wyróżnienia indywidualne otrzymały:
w kategorii: najskuteczniejsza zawodniczka - Aleksandra Wysocka - Orlik Reszel
najlepsza bramkarka - Aneta Chodań - Orlik Reszel
najlepsza zawodniczka - Karolina Pabich - Koźmin Wielkopolski.

Trzonem naszej drużyny były uczennice Zespołu Szkół w Reszlu.
W skład drużyny weszły: Natalia Rudyk (bramkarka/ kapitan), Aneta Chodań (bramkarka), Aleksandra Pyrczak (1 bramka), Emilia Żokowska (2 bramki), Aleksandra Wysocka (19 bramek),Klaudia Pikała (9 bramek), Natalia Zięba ( 4 bramki), Adrianna Warda (9 bramki), Natalia Papierzyńska (7 bramek), Paulina Siwik (3 bramki), Anna Staniszewska (1 bramka), Agata Pikulska, Melania Bykowska.
Trenerem drużyny była p. Teresa Doborzyńska, kierownikiem p. Kazimierz Doborzyński.

Teresa Doborzyńska

Podziel się informacją : Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na reszel.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.