Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Dzień Edukacji Narodowqej w SP 3 w Reszlu

2013-10-14 20:08:00 (ost. akt: 2013-10-14 20:20:14)

Autor zdjęcia: Krystyna Bujnowska

14 października na pamiątkę powstania Komisji Edukacji Narodowej obchodzimy „Dzień Edukacji Narodowej” potocznie zwanym „Dniem Nauczyciela”. W Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu, jak co roku, odbyła się uroczysta akademia.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: burmistrz Reszla Marek Janiszewski, zca burmistrza Jerzy Bajorek, wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Anna Kowalska, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, nauczyciele, wychowawcy oraz pracownicy administracji i obsługi.

Uroczysty apel odbył się w sali gimnastycznej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Na początek został wprowadzony sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły Pani Danuta Baten, która przypomniała zadania jakie stawiane są przed szkolnictwem, mówiła o trudach związanych z pracą nauczyciela. Pani Dyrektor pięknymi słowami podziękowała nauczycielom, tym obecnie pracującym za wysiłek i serce, jakie wkładają w swoją pracę, zaś tym emerytowanym za dotychczasową pomoc młodszym koleżankom i kolegom w kształtowaniu ich warsztatu pracy.

Następnie przemawiał burmistrz Reszla Marek Janiszewski, w swojej wypowiedzi podkreślił swój związek i przywiązanie do szkoły, zwrócił uwagę na trudną rolę nauczyciela w obecnym społeczeństwie oraz na obowiązki i obciążenia, jakie nakładane są na każdego pedagoga. Burmistrz ze smutkiem i nostalgią wspomniał o rozwiązaniu Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Reszlu, a także zapewnił o dalszym wspieraniu przez Samorząd Gminy placówek edukacyjnych.

Szczególnie miłe słowa, w formie podziękowania, były skierowane do dyrektor Danuty Baten, w których burmistrz dziękował za nienaganną postawę i wzorowe prowadzenie placówki. Słowa uznania były również skierowane do nauczycieli, jak i wszystkich pracowników naszej szkoły.

Kolejno głos zabrała Prezes Zarządu Oddziału ZNP – Bożenna Michalak, która wręczyła Zofii Matusiak, zgodnie z Uchwałą Zarządu Głównego, Złotą Odznakę ZNP.

Jako ostatnia kilka słów do wszystkich zebranych skierowała wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Anna Kowalska. Wszyscy przemawiający składali życzenia, kierując ciepłe słowa w kierunku obecnych i byłych pracowników szkoły.

Następnie nagrodzeni zostali nauczyciele za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej oraz kreowanie pozytywnego wizerunku szkoły na zewnątrz. Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymała Maria Dziudzik – Pływaczewska. Medalem Komisji Edukacji Narodowej odznaczone zostały: Zofia Krszyna - Dyczkowska i Halina Kwiatkowska.

Nagrody burmistrza otrzymały: Danuta Baten i Joanna Piskosz. Nagrodami dyrektora szkoły nagrodzone zostały : Krystyna Bujnowska, Agata Doboszewska, Anna Łachmańska, Anna Płotast, Magdalena Urbanowicz i Halina Zdunek

Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy IVB i VA naszej szkoły. W pierwszej kolejności obejrzeliśmy humorystyczną inscenizacją pt. „Skąd się wziął nauczyciel na świecie”, zaś w drugiej byliśmy uczestnikami „Koncertu Życzeń”, w którym nikt z zaproszonych gości nie został pominięty.

Dla każdego uczniowie przygotowali wyjątkową niespodziankę muzyczną. Przygotowania uczniów trwały od kilku tygodni, pod czujnym okiem nauczycielek: Anny Płotast i Magdaleny Urbanowicz. Dekoracją sali zajęły się: Dorota Borejko i Maria Dziudzik – Pływaczewska, nad stroną dźwiękową całości czuwali: Łukasz Pyrzak i Wojciech Jałoszewski.

Przedstawienie bardzo podobało się wszystkim, o czym świadczyły gromkie brawa i słowa uznania. Dyrektor szkoły podziękowała występującym uczniom i nauczycielkom, które przygotowały całość. Impreza zakończyła się poczęstunkiem i spotkaniem towarzyskim wszystkich pracowników szkoły i emerytów.

Marta Lewczuk-Daliga, SP nr 3 w Reszlu
zdjęcia:Łukasz Pyrzak

Polub nas na Facebooku:

Źródło: sp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages