środa, 23 maja 2018. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Bezpieczna droga do szkoły

2013-09-17 21:12:23 (ost. akt: 2013-09-17 21:16:03)

Autor zdjęcia: SP 3

Bezpieczeństwo na drodze to podstawowa zasada poruszania się w mieście oraz poza jego granicami. O wpajanie dzieciom zasad bezpieczeństwa na drodze oraz czujność zaapelował policjant pan Jan Kras, który spotyka się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 3 na edukacyjnych lekcjach.

Z policyjnych statystyk wynika, że liczba wypadków z udziałem dzieci jest w Polsce nadal duża, dlatego jak co roku we wrześniu ruszyła w szkole akcja "Bezpieczna droga do szkoły".

Najmłodsi podczas spotkań poznają najważniejsze przepisy drogowe. W praktyce ćwiczą te umiejętności, które są niezbędne w czasie poruszania się po drodze. Policjant przypomniał, że dziecko, które nie ukończyło siódmego roku życia nie może np. samo przechodzić przez ulicę.

Szkoła już przystąpiła do V edycji programu edukacyjnego "Klub Bezpiecznego Puchatka", który ma wspierać rodziców pierwszoklasistów i poprawiać bezpieczeństwo ich dzieci . Program tworzony jest we współpracy z Biurem Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Akcja posiada patronat Komendanta Głównego Policji oraz Kuratora Oświaty w Olsztynie.

W ramach programu, w dniach 18 – 22 listopada 2013 roku, odbędzie się Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa dla Pierwszoklasistów. Pierwszoklasiści będą mogli wówczas sprawdzić swoją wiedzę o bezpieczeństwie na drodze, w szkole czy w domu. Życzymy im powodzenia, a lekcja z policjantem panem Janem Krasem na pewno pogłębiła ich wiedzę teoretyczna i praktyczną.
Krystyna Bujnowska

Podziel się informacją : Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na reszel.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages