Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 w SP 3 w Reszlu

2013-09-02 18:57:46 (ost. akt: 2013-09-02 19:02:54)

2 września 2013 roku uczniowie SP 3 rozpoczęli kolejny rok szkolny. Tradycyjnie pierwsze powakacyjne spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 8.00 uroczysta Msza Święta w Kościele św. Piotra i Pawła w Reszlu. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 9.00 w szkolnej sali gimnastycznej rozpoczął się apel. Na inauguracji nowego roku szkolnego 2013/2014 oprócz uczniów klas I-VI, grona pedagogicznego, dyrekcji szkoły obecni byli również rodzice, dziadkowie, prawni opiekunowie oraz zaproszeni goście.

Uroczystość rozpoczęła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Weronika Pieniak. Po komendzie Baczność został wprowadzony sztandar szkoły po czym zgromadzeni odśpiewali hymn państwowy.

Następnie głos zabrała dyrektor szkoły - Danuta Baten, która powitała wszystkich serdecznie. Pani dyrektor poinformowała uczniów o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w szkole. Życzyła wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.

Po tym wystąpieniu słowa do uczniów i nauczycieli oraz rodziców skierował burmistrz Reszla Pan Marek Janiszewski. Życzył wszystkim uczniom radości, nauczycielom satysfakcji z pracy, a rodzicom zadowolenia z sukcesów dzieci. Pan burmistrz przedstawił krótką charakterystykę inwestycji, która została oddana w tym roku szkolnym, a mianowicie przebudowa drogi ulicy Szkolnej.

Następnie cała społeczność szkolna zaśpiewała pieśń szkoły, po której wicedyrektor szkoły - Krystyna Bujnowska przekazała zgromadzonym informację o miejscu spotkania poszczególnych klas z wychowawcami.

Na zakończenie pedagog szkolny – Halina Kwiatkowska odczytała wyniki Szkolnego Konkursu Wiedzy o Uzależnieniach, który odbył się jeszcze w roku szkolnym 2012/2013.Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działającą przy Urzędzie Gminy w Reszlu.

W poniedziałek 2 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 uroczyście pożegnali wakacje, a powitali nowy rok szkolny 2013/2014. Jest to kolejny rok dający szansę na rozwijanie własnych zainteresowań, zdobywanie nowej wiedzy, doświadczeń, pozwalający również na kontynuację dotychczasowych zadań.

Marta Lewczuk-Daliga

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na reszel.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages