Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Dyrektor obciążona była 
ogromnym zakresem zadań

2013-08-22 07:46:47 (ost. akt: 2013-08-22 07:51:21)
Tadeusz Mordasiewicz: Konieczność przeprowadzenia konkursu i zatrudnienia w PDD pracownika posiadającego takie kwalifikacje i umiejętności wynikają zarówno z potrzeb ale też zaleceń pokontrolnych Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Olsztyn

Tadeusz Mordasiewicz: Konieczność przeprowadzenia konkursu i zatrudnienia w PDD pracownika posiadającego takie kwalifikacje i umiejętności wynikają zarówno z potrzeb ale też zaleceń pokontrolnych Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Olsztyn

Autor zdjęcia: Starostwo

O konkursie na nowe stanowisko w Powiatowym Domu Dziecka w Reszlu rozmawiamy ze starostą kętrzyńskim.

— Dlaczego konkurs na stanowisko urzędnicze, które nie jest stanowiskiem kierowniczym, obwarowany został warunkiem posiadania 7-letniego stażu na stanowisku kierowniczym?

— Konkurs na stanowisko "Głównego specjalisty do spraw administracyjno - organizacyjnych" przygotowany i przeprowadzony został przez Dyrektora PDD w Reszlu w oparciu o art. 6 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych. Obwarowanie konkursu warunkami zawartymi w ogłoszeniu było niezbędne z uwagi na specyfikę zadań, jakie realizuje placówka. Preferowanie 7-letniego stażu pracy na stanowisku lub stanowiskach kierowniczych w placówkach pomocy społecznej miało na celu wyłonienie osoby, która posiada bardzo dobrą wiedzę i bogate doświadczenie z zakresu nie tylko pomocy społecznej, resocjalizacji czy psychologii ale przede wszystkim z zakresu organizacji opieki i pracy socjalnej. Konieczność przeprowadzenia konkursu i zatrudnienia w PDD pracownika posiadającego takie kwalifikacje i umiejętności wynikają zarówno z potrzeb ale też zaleceń pokontrolnych Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.— Czy obwarowanie tegoż konkursu warunkiem 7-letniego stażu na stanowisku kierowniczym nie zamyka drogi do podjęcia pierwszej pracy przez młodych ludzi po ukończonych studiach?

— W przypadku przedmiotowego stanowiska zatrudnienie osoby bezpośrednio po ukończeniu studiów nie było wskazane z uwagi na brak dostatecznej wiedzy oraz doświadczenia w realizacji zadań z zakresu administracji i organizacji pracy a nade wszystko pracy socjalno - opiekuńczej a szczególnie pracy z dziećmi przebywającymi w tego typu placówkach. Przypomnę, że po utworzeniu PDD w Reszlu obecną kadrę wyłoniono w drodze konkursu dając tym samym szansę pracy młodym osobom po studiach, nie posiadającym należytego doświadczenia. Jak wykazały wyniki ostatnio przeprowadzonych kontroli powierzenie procesu wychowawczego osobom nie posiadającym dostatecznej wiedzy a zwłaszcza doświadczenia nie gwarantuje właściwej realizacji zadań stojących przed taką placówką, jaka jest Dom Dziecka.— Pan Starosta podczas spotkania z kadrą Powiatowego Domu Dziecka w Reszlu stwierdził, że w placówce powołane zostanie nowe stanowisko administracyjne, ponieważ pani dyrektor nie radzi sobie z czynnościami administracyjnymi. Czy wobec tego nie jest zasadnym powołanie na stanowisko dyrektora PDD, kogoś kto sobie poradzi z czynnościami administracyjnymi zamiast tworzenia dodatkowego etatu za pieniądze podatników?

— Pani Elżbieta Sobótka,, jako dyrektor PDD obciążona była dotychczas ogromnym zakresem zadań zarówno z obszaru administracyjno - organizacyjnego jak i wychowawczego. Przypomnieć należy, że oprócz funkcji dyrektora pani Elżbieta Sobótka jest też opiekunem prawnym 8 wychowanków, co nakłada na nią dodatkowe obowiązki. Zatem zatrudnienie w PDD pracownika realizującego zadania w obszarze administracyjno - organizacyjnym jest nie tylko odciążeniem ale przede wszystkim ogromnym wzmocnieniem dla realizacji przez nią procesu wychowawczego z dziećmi. Pani Bożena Biegańska, posiadająca bogate doświadczenie w pracy socjalno - opiekuńczej, umiejętności pracy z młodzieżą oraz umiejętności rozwiązywania problemów społecznych. Zatem oprócz wykonywania zdań administracyjno - organizacyjnych, wspomagać będzie także proces wychowawczy wychowanków PDD.— Ile brutto rocznie, zarobi Pani Bożena Biegańska na wyżej wymienionym stanowisku w PDD w Reszlu?

— Pani Bożena Biegańska nie została zatrudniona na stanowisku kierowniczym zatem zgodnie z obowiązującymi przepisami jej zarobki nie są informacją publiczną i nie mogą być upubliczniane. Ponieważ pani Bożena Biegańska pełni funkcję publiczną radnej Rady Powiatu zarobki jej z tytułu pełnionego stanowiska w PDD zawarte zostaną w jej oświadczeniu majątkowym za rok 2013, które zostanie złożone w terminie do 30 kwietnia 2014 r. i redakcja mogła się będzie z nimi zapoznać bowiem opublikowane ono zostanie na stronie internetowej starostwa.
Robert Izdebski
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (24) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. jaja se robi #1186450 | 31.61.*.* 31 sie 2013 23:14

  5 dzieci i stanowisko tworzy ? ile kasy za to? takiego to w łeb lać...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. jaja se robi #1186449 | 31.61.*.* 31 sie 2013 23:14

  5 dzieci i stanowisko tworzy ? ile kasy za to? takiego to w łeb lać...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. iti #1182940 | 79.191.*.* 28 sie 2013 08:39

  Tak. Śmiechu warte. Malutki wręcz mikroskopijny dom dziecka a dyrektor ma ogrom zadań. Starosta bierze zapewne miarę z siebie. Trzy zadania samorządowe i też ma ogrom zadań. Oj zagonić ich do prawdziwej pracy. Najlepiej na swoim.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. jam #1181951 | 88.220.*.* 27 sie 2013 05:49

  Śmiechu warte.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. sss #1180437 | 88.220.*.* 25 sie 2013 14:28

  Pani dyrektor była tak obciążona ,bo przez kilka lat dorabiała sobie na pół etatu w ośrodku szkolno -wychowawczym w Reszlu .Starosta nie godził się na żadne nadgodziny dla pracujących tam nauczycieli ,ale jej pozwolił ...

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (24)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages