Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Nauczyli uczniów ratownictwa

2013-06-19 14:32:23 (ost. akt: 2013-06-19 14:38:53)

Autor zdjęcia: SP nr 3 w Reszlu

W Szkole Podstawowej nr 3 w Reszlu 18 czerwca 2013 r przeprowadzone zostały zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy w ramach Pierwszej Edycji Projektu Edukacyjnego „Uczeń-ratownik” .

Organizatorem projektu jest FALCK MEDYCYNA SP.z o.o z Warszawy, a patronat nad tym projektem w naszym województwie objęła pani Kurator Oświaty. Cieszymy się, że nasza szkoła znalazła się wśród trzydziestu powiatów na terenie siedmiu województw w Polsce wytypowanych do przeprowadzenia tejże akcji.

Uczniowie klasy IVa, Va,b pogłębili swoją wiedzę z zagadnień związanych z pierwszą pomocą. Dwoje ratowników medycznych przeszkoliło teoretycznie i praktycznie grupę ponad 60 uczniów z następujących zagadnień:
pierwsza pomoc
bezpieczeństwo
sprawdzanie przytomności
sprawdzanie oddechu
resuscytacja krążeniowo-oddechowa
pomoc przy zadławieniu
rany, krwotoki, urazy
pierwsza pomoc w oparzeniach i odmrożeniach
pierwsza pomoc w ukąszeniach i użądleniach
nie rób łaski noś odblaski
wyposażenie apteczki pierwszej pomocy i ambulansu ratownictwa medycznego


Dzieci pokonały barierę lęku przed udzielaniem pierwszej pomocy, nauczyły się nieść pomoc w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia poszkodowanym i chorym. Ciekawe zajęcia dedykowane uczniom naszej szkoły, doświadczona kadra medyczna, atrakcyjna forma szkolenia(prezentacja multimedialna, w tym kilka 2-3 minutowych filmów ze scenkami nagłych wypadków), pokazy, ćwiczenia z fantomem to wszystko gwarancja sukcesu dzisiejszego spotkania.

Na zakończenie szkolenia pierwszej pomocy „UCZEŃ-RATOWNIK” każdy uczeń otrzymał dyplom uczestnictwa oraz opaskę odblaskową.

Krystyna Bujnowska

Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na reszel.wm.pl w ramkę "Zarejestruje się", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages